žaluzie
roletové systémy
sítě proti hmyzu

Zaměření střešní rolety bez krycí lišty - aretace na háčky

 

Stále silnější obliba půdních vestaveb nás přiměla dodávat roletu, která je svou konstrukcí a stínicími vlastnostmi primárně určena pro střešní okna. Součástí rolety pro střešní okna je kovová lišta umožňující fixaci do bočních háčků. Tyto háčky umožňují zastavit roletu ve dvou základních polohách a regulovat tak intenzitu světla přicházejícího zvenčí. Jednou z nejdůležitějších vlastností tohoto výrobku je, že rovnoměrně tlumí sluneční paprsky a významnou měrou tak zabraňuje přehřívání interiérů. Roleta pro střešní okna je konstruována tak, že látka má stálý tah a nedochází tedy k jejímu prověšování. Rozměry této rolety jsou závislé na parametrech střešního okna, obecně však platí, že maximální šířka je 140 cm a výška 180 cm (doporučená šířka do 80 cm a výška 120 cm)

 


 

ROLETA PRO STŘEŠNÍ OKNO

 

Luxusní provedení vnitřních rolet. Jedná se o promyšlenou konstrukci s nadstandardním designem. Rolety se ovládají pomocí madla ve spodní liště rolety a v horní části je samonavíjecí mechanizmus. Rolety se dodávají v pestrém výběru barev a dekoračních motivů.


Rolety lze použít ke všem typům střešních oken. Vnitřní rolety se dodávají ve čtyřech barevných odstínech komponentů:bílá, hnědá, stříbrná a imitace dřeva. Rolety poskytující plné zastínění/zatemnění, látka je vedena v lištách.


Použité látky poskytují plné zastínění místnosti a poskytují ochranu proti tepelnému záření v létě.
Interiérová strana látky má barevnou úpravu a venkovní strana je vždy bílá - reflexní, aby odrážela co nejvíce světla. Látky mají obecně trojí funkčnost - úplně zamezují prostupu slunečního záření, tlumí prostup tepla zvenčí a plní dekorativní funkci.

 

Reflexní vrstva
Použité látky jsou speciálního složení s odrazivou stříbrnou vrstvou na vnější straně. Vnitřní strana je opatřena látkami různých barev. Látka zabraňuje plně průniku světelného záření a výrazně tlumí prostup tepla. Látka je také vhodná pro místnosti s větší vlhkostí.

 

 

Popis montáže:
Tento typ roletek lze montovat do střešních oken typu FAKRO, VELUX, ROTO a jiných
Minimální šířka roletky je 35 cm.
*Vodící lišty jsou dostupné v rozměru 3,2 cm a 5 cm.
V případě použití BO látek doporučujeme použít 5 cm krycí lišty.
Zaměření: Vyměření roletky je nutno provádět na vnitřním rámu okna, ne u skla.
Do zakázky je nutné udávat výrobce okna "Velux, Fakro atd." a typové označení okna "FT 04, GZL 306 atd.
Montáž: Vodící lišty nasuneme na držáky navíjecí hřídele, koncovou lištu vložíme mezi vodící lišty.
Takto zkompletovanou roletku vložíme do rámu okna a přišroubujeme vodící lišty.
Max šířka 130cm, výška 140cm.

 

 

Zaměření střešní rolety s krycí lištou

 

 

 

ROLETA S ŘETÍZKOVÝM MECHANISMEM

 

 

 

 

Než začneme se samotnou montáží, označme si místa pro nosiče rolety a dle umístění rolety (záleží na umístění rolety). Připevníme nosiče a vložíme roletu. Při montáži dbdbáme na to, aby roleta byla ve vodorovné poloze. Stahování rolety provádíme pomocí řetízku, který je připevněn na straně. K vymezení pohybu látky roletky slouží dorazy, které se upevňují na ovládací řetízek (horní doraz a spodní doraz). Po tomto posledním úkonu je roleta připravena k používání.

 

 

POZOR: Roleta musí být přimontována ve vodorovné poloze.  

 

 

 

 

ZAMĚŘENÍ ROLETY S ŘETÍZKOVÝM MECHANISMEM

 

 

 

ZAMĚŘENÍ ROLETY S KRYCÍ LIŠTOU

 

 

 

Roleta určená na montáž na plastová nebo euro okna - roleta COLLETE

 

MONTÁŽ ROLETY S KRYCÍ LIŠTOU


Než začneme s montáží, sejmeme boční plastové krytky rolety a roletu uschovanou v hliníkovém krytu přiložíme na vrchní část okna a označíme slabě budoucí otvory (nejlépe tužkou). Na spodní části bočních plastových krytek jsou malé plošky, které roletu samy vystředí. Vyznačené body provrtáme (vrták o průměru 1 mm). Roletu s hliníkovým krytem opět přiložíme k vrchní části okna a přiloženými šroubky přišroubujeme. Na boční zasklívací lištu nalepíme krycí lišty, lišty připevníme pomocí oboustranné lepicí pásky, která je již na krycí liště přilepena. Na konec zasuneme zpět boční plastové krytky rolety. Stahování rolety provádíme pomocí řetízku, který je připevněn na straně. K vymezení pohybu látky roletky slouží dorazy, které se upevňují na ovládací řetízek (horní doraz a spodní doraz). Po tomto posledním úkonu je roleta připravena k používání.

 

POZOR: Roleta musí být přimontována ve vodorovné poloze.

 

 

 

Spokojení klienti

Zpočátku jsem měl strach, že mi sítě proti hmyzu v oknech zhorší výhled do zahrady, ale nakonec byly moje obavy zbytečné. Moderní sítě jsou opravdu transparentní a proti hmyzu fungují na 100 %. A co je hlavní – sítě proti hmyzu nám umožnily přežít skoro celé léto s otevřenými balkonovými dveřmi :)

Václav Komárek

Děkuji za pomoc s výběrem žaluzií do našeho podkrovního bytu. Vertikální žaluzie se ukázaly jako úžasné řešení, které sedí našemu atypickému slunečnému prostoru jako ušité. Žaluzie jsou opravdu elegantní, dobře se udržují a působí úplně přirozeně. Každý nám žaluzie chválí a my si je taky nemůžeme vynachválit.

Robert Richter

Máte otázku?


*Vyplňte prosím všechny pole

(c) 2010 NADOS® | edited by N.E.S.P.I.