žaluzie
roletové systémy
sítě proti hmyzu

Oslovuje Vás klasický vzhled hliníkových lamel a možnost citlivé regulace světla? Řešením je horizontální žaluzie pro Vaše standardní i atypické okno. 

 

HorizontálníHorizontální hliníkové žaluzie patří bezpochyby mezi nejrozšířenější druhy zastínění. Pro žaluzie mluví příznivá pořizovací cena, dlouhá životnost, snadná obsluha a regulace průchodu světla do interiéru. Nevýhodou žaluzie jsou poněkud horší tepelně-izolační vlastnosti. Lamely žaluzie vyrobené z hliníku se na slunci rozehřívají a část tepla předávají do interiéru sáláním.


Klasické horizontální žaluzie v posledních letech doplňují i žaluzie vyznačující se luxusním designem, netradičními materiály nebo možností řešit atypické tvary oken.


Fa NADOS® nabízí horizontální žaluzie všech typů v nejvyšší kvalitě a široké paletě barev. Samozřejmostí je odborné poradenství, profesionální zaměření, vysoká kvalita komponentů i dílenského zpracování, pečlivá montáž a záruční i pozáruční servis žaluzie.

 

Popis výrobku: Veškeré žaluzie mají společné základní schéma - horní lišta různých tvarů s integrovaným shrnovacím a naklápěcím mechanismem ( tyčka + provázek,řetízek ), horizontálně umístěné lamely, ovládací prvek a spodní zátěžová lišta. Horní a spodní lišty žaluzie jsou nabízeny v základních barvách (bílá, hnědá, tmavý dub, zlatý dub, slonová kost, GOLD 1, GOLD 2, stříbrná ) a za příplatek 6 odstínů imitace dřeva. Žaluzie se doplňují o boční vedení perlonem, díky kterému je zamezeno nežádoucímu pohybu lamel žaluzie při průvanu nebo vyklopení okna.

 

Lamely: Interiérové žaluzie se vyrábějí ve dvou základních šířkách - 16 a 25 mm. Nejběžnější šířka žaluzie je 25 mm. Pro tuto šířku žaluzie také existuje největší nabídka barevných odstínů (57 druhů barev). Lamely 16 mm se dobře hodí na okna malých rozměrů. Oblíbenou variantou lamely 25 mm je tzv. celostínící provedení, kdy otvory pro navíjecí pásek a vodící perlon jsou umístěny mimo osu. Žaluzie díky tomu při uzavření vytvoří dokonale stínící plochu bez viditelných otvorů.
Nabídka barev obsahuje desítky odstínů včetně věrných imitací dřeva. Díky tomu je možné sladit žaluzie s jakýmkoli interiérem.

 

Ovládání: V závislosti na typu žaluzie jsou k dispozici různé varianty ovládání - kombinace provázku pro shrnování a tyčky pro naklápění lamel, kuličkový řetízek.

 

Údržba: Interiérové žaluzie jsou nenáročné na údržbu. Ta spočívá v podstatě v čištění lamel žaluzie od prachu. Nejjednodušší způsob je uzavření lamel do krajní polohy a očištění pomocí vysavače s nástavcem. Totéž po přetočení lamel žaluzie do druhé krajní polohy. Jinou péči horizontální žaluzie nevyžadují.

 

Varianty provedení:

 

 Meziskelní provedení
   

 Žaluzie vhodné do rozebíratelných oken. Snadná obsluha, dlouhá životnost a nulová údržba, to jsou hlavní přednosti tohoto typu žaluzie

     
 Interiérové provedení
   

 Generacemi prověřená klasická žaluzie: jednoduché ovládání tyčkou a provázkem a možnost montáže žaluzie na všechny typy oken.

     
 ISSO provedení - standard
   

 Ideální žaluzie pro dřevěná EURO okna a plastová okna s izolačním dvojsklem. Ovládání řetízkem, plastiové krytky konců žaluzie.

 

 

Spokojení klienti

Zpočátku jsem měl strach, že mi sítě proti hmyzu v oknech zhorší výhled do zahrady, ale nakonec byly moje obavy zbytečné. Moderní sítě jsou opravdu transparentní a proti hmyzu fungují na 100 %. A co je hlavní – sítě proti hmyzu nám umožnily přežít skoro celé léto s otevřenými balkonovými dveřmi :)

Václav Komárek

Děkuji za pomoc s výběrem žaluzií do našeho podkrovního bytu. Vertikální žaluzie se ukázaly jako úžasné řešení, které sedí našemu atypickému slunečnému prostoru jako ušité. Žaluzie jsou opravdu elegantní, dobře se udržují a působí úplně přirozeně. Každý nám žaluzie chválí a my si je taky nemůžeme vynachválit.

Robert Richter

Máte otázku?


*Vyplňte prosím všechny pole

(c) 2010 NADOS® | edited by N.E.S.P.I.