žaluzie
roletové systémy
sítě proti hmyzu

Žaluzie nepřeberného množství variant a barev. Ideální pro zaclonění větších ploch, díky novým materiálům nejen v komerčních prostorech, ale i v domácnostech.

 

Vertikální žaluzieVertikální žaluzie patří mezi tradiční, oblíbené a vysoce funkční systémy zastínění. Jedná se o žaluzie, mezi jejichž hlavní přednosti patří schopnost zaclonit velké plochy, možnost plynulé regulace světla natáčením lamel, tvarová přizpůsobivost a také široká nabídka barev a materiálů.
Fa Václav Kejla - NADOS® vyrábí vertikální žaluzie z dovozových komponentů systému LUX. Díky mnohaletým zkušenostem a kvalitním dílům jsme schopni dodávat žaluzie s mnohem delší životností a větším komfortem ovládání než jsou uživatelé běžně zvyklí.

 

Popis výrobku: Vertikální žaluzie se velmi zjednodušeně řečeno skládá z vodící lišty a samotných stínících lamel. Elegantní vodící lišta žaluzie z lakovaného hliníku je upevněna pomocí odpružených západek do stropu, případně do stěny s využitím vynášecích konzolí. Lišta v sobě ukrývá řadu funkčních prvků, zejména hřídel, po které se posouvají a natáčejí jednotlivé držáky lamel.
Skládají se z hliníkového profilu s ovládáním, na kterém jsou zavěšeny látkové (nebo jiné) lamely opatřené závažím a spojovacím vodicím řetízkem. Vzájemné naklápění lamel a tím regulaci stínění provádíme ovládacím řetízkem, shrnutí látek umožňuje ovládací šňůra se závažím. Můžete je stahovat k jedné straně, ze středu ke krajům, od krajů ke středu ( opona ) a mohou se přivírat pod různými úhly a regulovat tak množství světla přicházejícího do místnosti. Vertikální žaluzie vyrábíme přesně na objednanou míru. Textilní lamely jsou v šířce 127 a 89mm, výběr z nepřeberného množství barev viz vzorník. Dodáváme i plastové lamely 89mm.

 

Lamely: Dávno pryč jsou doby, kdy na trhu bylo pár odstínů lamel v jednotném, jaksi uměle a kancelářsky vyhlížejícím designu. Dnes můžete vybírat z obsáhlého katalogu, ve kterém najdete materiály různých dekorů, hustot tkaní, barev a odstínů, propustností světla, stupňů hořlavosti či tlumení hluku atd. Šířku lamel můžete zvolit ze dvou základních variant - 127, nebo 89 mm. Každá lamela je nahoře opatřena závěsným mechanismem, pomocí kterého je připojena k posuvnému držáku, dole je potom vytvořena kapsa na závaží. Jednotlivá závaží jsou propojena distančním řetízkem kvůli zamezení nechtěnému pohybu lamel např. v průvanu. Nejčastěji používané materiály na lamely jsou polyester, bavlna, skelné vlákno, PVC. Každý materiál má své specifické přednosti i vzhled - rádi Vám pomůžeme s výběrem.

 

Ovládání: Lamely je možno shrnovat k jedné či druhé straně, do obou stran jako oponu nebo na střed. Žaluzie se ovládají jednoduše, hladce a bezporuchově. Jedinou zásadou, kterou je třeba dodržovat, je natočit lamely žaluzie do kolmé polohy dříve, než je začneme shrnovat. Základním způsobem ovládání je kombinace řetízku a provázku (řetízek pro natáčení lamel, provázek pro jejich posun).

 

Údržba: Vertikální žaluzie jsou v podstatě bezúdržbovým zařízením. Lamely se čistí podle materiálu vlhkým hadrem nebo suchou cestou vysavačem, při větším znečištění Vám rádi zajistíme odborné specializované čištění. Jakékoli opravy či úpravy svěřte prosím vždy odborníkům, předejdete zbytečným komplikacím.

 

Varianty provedení:

 

 Rovné provedení
   

 Nabízí rozmanitost barev a matriálů, zastínění i extrémně velkých ploch a různé kombinace ovládání a shrnování lamel.

     
 Šikmé provedení (slope)
   

 Podkrovní místnosti a sešikmené výklenky jsou často oříškem z hlediska ideálního zastínění. Šikmé vertikální žaluzie slope.

 

 

Spokojení klienti

Zpočátku jsem měl strach, že mi sítě proti hmyzu v oknech zhorší výhled do zahrady, ale nakonec byly moje obavy zbytečné. Moderní sítě jsou opravdu transparentní a proti hmyzu fungují na 100 %. A co je hlavní – sítě proti hmyzu nám umožnily přežít skoro celé léto s otevřenými balkonovými dveřmi :)

Václav Komárek

Děkuji za pomoc s výběrem žaluzií do našeho podkrovního bytu. Vertikální žaluzie se ukázaly jako úžasné řešení, které sedí našemu atypickému slunečnému prostoru jako ušité. Žaluzie jsou opravdu elegantní, dobře se udržují a působí úplně přirozeně. Každý nám žaluzie chválí a my si je taky nemůžeme vynachválit.

Robert Richter

Máte otázku?


*Vyplňte prosím všechny pole

(c) 2010 NADOS® | edited by N.E.S.P.I.